Opublikowano

Wypadanie włosów leczenie

Poznaj najlepsze zabiegi na wypadanie włosów leczenie.
Nie ma lekarstwa na łysienie, ale istnieją sposoby, aby zatrzymać to, co masz. Badania kliniczne i sześciu dermatologów, z którymi się konsultowaliśmy, wskazują na trzy metody: minoksydyl, leczenie laserowe i finasteryd na receptę. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego schematu na wypadanie włosów leczenie. Lekarz jest najlepszym wyborem dla tego rodzaju wskazówek – ale znaleźliśmy kilka wiarygodnych produktów, które będą działać dla większości ludzi.

Podstawową przyczyną genetycznego wypadania włosów jest dihydrotestosteron (DHT), produkt uboczny testosteronu, który zmniejsza niektóre mieszki włosowe, aż w końcu przestają wytwarzać włosy. Inne schorzenia – najczęściej telogenowe wypadanie i łojotokowe zapalenie skóry – mogą również powodować wypadanie włosów, ale większość ludzi może prześledzić swoje problemy z pęcherzykami wstecznymi do łysienia androgenetycznego.

Zaczęliśmy od testowania ponad 200 produktów na wypadanie włosów leczenie, w tym całkowicie naturalnych rozwiązań i zaawansowanych technologicznie gadżetów, pomijając zabiegi, które koncentrują się tylko na zwiększeniu objętości lub pogrubieniu włosów. Niestety, zdecydowana większość zabiegów na wypadanie włosów ma przesadne twierdzenia, a zaskakująca liczba nie ma żadnego poparcia naukowego. Wycinamy produkty bez naukowo potwierdzonych składników aktywnych, studiów przypadków lub zezwoleń FDA – co dało nam tylko 20 kandydatów. Istnieją tylko trzy rodzaje leczenia, które zostały faktycznie zatwierdzone przez FDA i poparte badaniami klinicznymi. Ponieważ finasteryd jest wydawany wyłącznie na receptę, przyjrzeliśmy się pozostałym dwóm opcjom: minoksydylowi i zabiegom laserowym, które mogą wyleczyć wypadanie włosów.

Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że produkt na wypadanie włosów leczenie dociera do samej skóry, a nie tylko do siedzenia na linii włosów – co jest łatwiejsze do zrobienia z tą pianką niż z płynną wersją produktu, która ma tendencję do kapania i bałaganu. Kobiety też mogą z niego korzystać! Badanie jest całkowicie jasne: wiele kobiet cierpi również na wypadanie włosów.