Opublikowano

Czym są zielone szkoły Kaszuby?

Dom na wsi jest zawsze idealnym miejscem do wypoczynku i cieszenia się przyrodą. Jeśli przyjedziesz do domku wiejskiego na Kaszubach będziesz mógł również cieszyć się doświadczeniami, takimi jak picie cydru bezpośrednio z beczki, karmienie zwierząt gospodarskich, zbieranie lokalnych produktów i gotowanie go sam… „agroturystyka” nie jest dziwnym słowem, ale cudownym doświadczeniem, które pomoże ci poznać lokalną kulturę i umożliwi dzieciom dobrą zabawę. W wielu domkach na wsi, w których można uprawiać agroturystykę, można zatrzymać się u właściciela i rodziny, podczas gdy w innych można cieszyć się ciszą i spokojem domu. Przyjdź i ciesz się najlepszym świeżo przygotowanym śniadaniem w swoim życiu!

W agroturystyce „U Chłopa” oferujemy nie tylko wczasy dla rodzin, ale także organizujemy zielone szkoły Kaszuby. Na naszej stronie znajdziesz informacje o cenach, datach, w których możesz wykonać daną czynność, jak długo to trwa, jakie opcje językowe są dostępne i jaki jest ich docelowy adres publiczny. Ponieważ jest tak wiele różnych miejsc noclegowych, doświadczenia do wyboru są nieograniczone.

Udaj się na wczasy, albo wyślij swoje dziecko na zielone szkoły Kaszuby. Tam możesz dowiedzieć się wszystkiego o hodowli: jak karmić zwierzęta, doić krowy, zbierać kurze jaja, ścinać owce, być pasterzem przez jeden dzień, opiekować się końmi, a dzieci mogą jeździć na osiołkach. Podczas pobytu na zielonej szkole Kaszuby opiekuj się ogrodem warzywnym: podlewaj rośliny, zbieraj warzywa, pomagaj w uprawie ziemi, hoduj produkty ekologiczne itp. Zrób wino lub cydr: spójrz na nasze trasy wina, aby zobaczyć wszystkie oferowane przez nich działania.

Zielone szkoły Kaszuby zapraszają na wakacje – w środku lasu lub na morzu: dowiedz się więcej o owocach, dowiedz się, jak szukać grzybów, zejdź z utartej drogi z pomocą miejscowych, odważ się zostać żeglarzem na jeden dzień … Zrób jedzenie: dżemy, śmieci, jogurt, ser, miód… Mniam! Twórz rzeczy własnymi rękami: naucz się robić naturalne dekoracje lub olejki aromatyczne, eksperymentuj z ceramiką i ceramiką… Ciesz się najbardziej oryginalnymi uroczystościami: wiele jest związanych z rolnictwem, takich jak zbiory wina w lub targi pasterzy na Kaszubach, gdzie odbywają się wystawy z owcami. Przeżyj niesamowitą przygodę zapisując się na zielone szkoły Kaszuby!