Opublikowano

Izolacja natryskowa Poznań i inne prace związane z dociepleniami

Widzisz, z punktu widzenia wydajności najlepszy strych którego dotyczy izolacja natryskowa Poznań to pusty strych, a ja starałem się mieć pewność, że nie mam na strychu niczego poza powietrzem. Moja żona i ja wyładowaliśmy wiele przedmiotów, których najwyraźniej nigdy nie używaliśmy, co częściowo zostało zainspirowane właścicielami naszych domów w kategorii Najlepszy Mały Dom 2014. W planie mojego domu zaprojektowałem inne przestrzenie do przechowywania rzeczy sezonowych, których faktycznie używamy, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zapotrzebowanie na przestrzeń na poddaszu.

Planuję również mieć kilka przejść przez sufit na drugim piętrze domu, co ułatwi utworzenie szczelnej płaszczyzny sufitu pod poddaszem – kluczowy element tego rodzaju podejścia do izolacji takiej jak izolacja natryskowa Poznań. Wszystkie te prace związane z uszczelnianiem powietrza można wykonać dość łatwo i niedrogo. Aby uzyskać pełne informacje na temat uszczelnienia powietrznego i izolacji podłogi na poddaszu, przeczytaj artykuł Mike’a Guertina „Modernizacja izolacji poddasza” na temat tego procesu.

Niski koszt, wysoki R i izolacja natryskowa Poznań:
Kiedy moje poddasze jest szczelne i zamontowane są sztywne przegrody wentylacyjne (patrz „Kurs awaryjny w wentylacji dachu”), mogę dość szybko zdmuchnąć kilka cali celulozy na podłogę strychu. Mój cel izolacyjny to około R49, co wymagałoby około 15 cali. izolacji celulozowej (R3,2 na cal). Grubość ta nieznacznie by się zmieniła, gdybym przeszedł na włókno szklane z wdmuchiwaniem. (Więcej informacji na temat tych dwóch typów izolacji można znaleźć w artykułach „Wdmuchiwana izolacja poddaszy w Poznaniu : włókno szklane kontra celuloza” i „Przewodnik dla kupujących po izolacji: wdmuchiwanie”.