Opublikowano

Osuszanie ścian, murów i fundamentów – poznaj ofertę na te usługi!

Gdy woda wokół domu spłynie, obniż poziom wody w piwnicy o dwie lub trzy stopy, zaznacz linię wodną i poczekaj noc. Jeśli poziom wody w piwnicy wzrośnie, jest za wcześnie, aby całkowicie wypompować piwnicę i zlecić osuszanie ścian. Jeśli poziom wody jest stabilny lub niższy, wypompuj kolejne dwie lub trzy stopy i ponownie sprawdź poziom wody przez noc.

Meble domowe uszkodzone przez wodę, w tym tekstylia, książki, fotografie, obrazy i meble, należy poddać odpowiedniemu zabiegowi, aby zminimalizować uszkodzenia i ułatwić naprawę i renowację i osuszanie ścian. Ogólnie rzecz biorąc, mokre błoto należy spłukać obiekty czystą wodą przed suszeniem na powietrzu, jednak zdecydowanie zaleca się konsultację z konserwatorem w celu uzyskania szczegółowych wskazówek dotyczących traktowania obiektów zabytkowych.

Pamiętaj, że cyrkulacja powietrza jest kluczem do całkowitego wysuszenia konstrukcji poprzez osuszanie ścian. Grzejniki lub klimatyzatory nie powinny wymuszać procesu suszenia. Jeśli zmusisz budynek do zbyt szybkiego wyschnięcia, nastąpi dodatkowe uszkodzenie elementów budynku.