Opublikowano

Czym jest polietylen?

Niemodyfikowane PMMA podobna do tworzywa takiego jak polietylen jest kruche pod obciążeniem, zwłaszcza pod wpływem siły uderzenia, i jest bardziej podatne na zarysowania niż konwencjonalne szkło nieorganiczne. Mimo to modyfikowane PMMA może czasami osiągnąć wysoką odporność na zarysowania i uderzenia.

PMMA lub polietylen ma doskonałe właściwości mechaniczne i niską toksyczność. Jest popularny do przeszczepów stawów biodrowych ze względu na swoje obojętne właściwości i wykazuje powolną degradację. Dlatego też wytwarzanie mieszanki polimerowej polikaprolaktonu i PMMA pozwala uzyskać materiał polimerowy, który lepiej nadaje się do zastosowań w biomateriałach.

Remonty i architektura domu: PMMA i polietylen przydaje się w budownictwie. Jest często używany do nietłukących się świetlików. Jest również stosowany w wielu kabinach prysznicowych i wannowych. Wielu woli nawet PMMA, polietylen od płytek ceramicznych. Ponadto PMMA można znaleźć w wielu dźwiękoszczelnych pomieszczeniach, studiach audio i samochodach.