Opublikowano

Sushi Ursus – jakie rodzaje sushi zamówić?

Jakie są różne rodzaje sushi Ursus?
Sushi występuje w wielu formach, w zależności od sposobu prezentacji przedmiotu. Niektóre sushi można jeść rękami, a niektóre pałeczkami, a każdy styl sushi ma swój niepowtarzalny kształt i kompozycję. Szef kuchni sushi (itamae) może ułożyć twoje sushi w bardziej formalny i prosty sposób, podczas gdy w innym przypadku przedmiot taki jak sashimi może być na przykład ułożony w piękny kwiatowy wzór. Cały talerz sushi może być ogrodem jedzenia na wyciągnięcie ręki. Chociaż prezentacja posiłku może być częścią doświadczenia sushi, istnieją pewne standardowe typy sushi i są to:

1. Chirashi Sushi (chirashi-zushi). Chirashi sushi Ursus to miska lub pudełko ryżu sushi zwieńczone różnorodnymi sashimi. Jest to często dobry wybór, ponieważ możesz jeść ryby jako sushi lub sashimi i często jest to pomysłowo prezentowane. Nic nie mówi „Wow!” jak piękna miska starannie przedstawionych owoców morza.

2. Inari Sushi (inari-zushi) to kolejna propozycja sushi Ursus. Sushi Inari jest nieobecne (smażone saszetki z tofu) nadziewane ryżem sushi. Czasami aburage jest namoczone w mirin (słodki sake), a czasem nie, ale tak czy inaczej, masz ładną kieszeń składników, którą łatwo zjeść.

3. Maki Sushi (Maki-Zushi lub Norimaki) to najczęściej zamawiane sushi w restauracji w Warszawie na Ursusie. Sushi Maki (czasami nazywane norimaki) ma miejsce, gdy ryż i ryby i / lub warzywa są zwijane w opakowaniu wodorostów (nori). Rolka jest zwykle cięta na sześć lub osiem kawałków, w zależności od grubości rolki, a niektórzy itamae nawet umieszczają przedmioty tak ostrożnie, że na powierzchni każdego elementu pojawia się obraz.