Opublikowano

Na czym polega pozycjonowanie stron i produktów?

Pozycjonowanie na rynku, w prostych słowach, to strategia marketingowa, która koncentruje się na stworzeniu unikalnego wizerunku lub postrzegania marki, produktu lub usługi w umyśle klienta. Firma zlecająca pozycjonowanie może kreować ten niepowtarzalny wizerunek w dowolny sposób.

Na przykład cztery Ps marketingu i pozycjonowania (promocja, produkt, cena i miejsce) są ważnymi czynnikami w pozycjonowaniu na rynku. Im bardziej firma skupi się na tych 4 punktach, tym lepsza będzie jej pozycja na rynku. Nadal nie masz jasnego obrazu pozycji rynkowej? Oto kilka przykładów dla podstawowego zrozumienia:

Szewc specjalizuje się w produkcji obuwia wizytowego na bardzo wyrafinowane lub oficjalne wydarzenia.
Franczyza fast-food, która tworzy wyjątkowe burgery z grillowanej wołowiny.
Firma produkująca samochody specjalizuje się w produkcji luksusowych samochodów o niezrównanych właściwościach.
Jaki był zatem główny temat w tych przykładach? Sprzedawcy w tych przykładach koncentrują się na konkretnej niszy, a nie na zaspokajaniu potrzeb ogółu odbiorców. Pozycjonowanie jest jedną z najprostszych strategii marketingowych do wdrożenia, a jednocześnie jest obszarem, który często nie jest właściwie brany pod uwagę. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto dokładnie przemyśleć, w jaki sposób Twoja marka ma być pozycjonowana na rynku.