Opublikowano

Interesują Cię kursy kelnerskie?

Więc szykujesz się na swój pierwszy dzień treningu w nowej restauracji, co? Niezależnie od tego, czy pracujesz jako serwer od lat, czy dopiero zaczynasz, jest kilka rzeczy, które zawsze powinieneś wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem pierwszego dnia szkolenia. Jeśli potrzebujesz wskazówek na temat tego, jak szkolić kelnera lub kelnerkę, przeczytaj więcej w naszym artykule „ Kilka porad na temat szkolenia nowego kelnera / kelnerki”. Jeśli jesteś nowym kelnerem, nie zapomnij, bądź przygotowany do pracy … i ciężkiej pracy! Kursy kelnerskie polegają na sprawdzeniu, z czego jesteś zbudowany i na sprawdzeniu swoich limitów. Stoły do ​​serwowania należą do samej ligi!

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w znalezieniu pracy.
PORADA # 1 Bądź na czas. Jeszcze lepiej, pokaż się wcześnie. Tak, wiem, że to niewiarygodnie oczywiste i zaufajcie mi, że to absurdalne, ale nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Punktualność jest niezbędna przy rozpoczynaniu nowej pracy. To jedno z pierwszych wrażeń, jakie dostaną cię twoi pracodawcy i współpracownicy. Pokaż się późno, a wszyscy pomyślą, że a) nie okazujesz szacunku i b) nie zależy ci na pracy. Jeśli coś się stanie i nie zdążysz na czas lub w ogóle się nie pojawi, podnieś telefon i zadzwoń.

PORADA # 2 Słuchaj swojego trenera. Nawet jeśli widziałeś to wszystko i masz wysokie kwalifikacje które dały Ci kursy kelnerskie, posłuchaj tego, co ma do powiedzenia Twój trener. Różne restauracje pracują z różnymi systemami i naprawdę musisz zwrócić uwagę na różnice między tą pracą a twoimi poprzednimi. Cały „Tak, tak. Wiem. ”Postawa powinna pozostać przy drzwiach. Pozwól swojemu trenerowi najpierw wyjaśnić różne rzeczy, a następnie zadaj pytania później.

PORADA # 3 Przyspiesz tempo pracy. Zaczynając w nowej restauracji, niektórzy kelnery mają trudności z wybraniem rytmu restauracji i szybkości obsługi. Zmieniając się w bardziej ruchliwą restaurację, nadszedł czas, aby wrzucić swój tyłek na wyższy bieg i przyspieszyć. Chodzenie po restauracji, jak na spacer w parku, nie zadziała. Pamiętaj – Twój trener wyślę Cię na kursy kelnerskie i będzie naciskał aby wyniósł z nich jak najwięcej – także szybkość obsługi. Nadążaj za tempem i nie marnuj czasu. Jeśli zauważysz, że Twój trener porusza się szybciej niż Ty, to Ty musisz dostosować swój rytm.