Opublikowano

Globalny system pozycjonowania i nawigacja Android

GPS, czyli Globalny system pozycjonowania to jedyny taki system na świecie, który wykorzystuje transmisję sygnałów mikrofalowych z sieci 24 satelitów krążących 12 000 mil nad Ziemią, aby wskazać lokalizację odbiornika, a także jego prędkość i kierunek podróży. Początkowo ograniczony do wojska, prezydent Reagan zezwolił na cywilne korzystanie z GPS w 1983 roku po tym, jak 269 pasażerów i załogi zginęło w koreańskim samolocie, który został zestrzelony, gdy zboczył z kursu w rosyjską przestrzeń powietrzną. GPS szybko stał się powszechnie używaną pomocą nawigacyjną na całym świecie. W porównaniu do swoich wczesnych poprzedników, dzisiejsze urządzenia GPS są dość kompaktowe i niezwykle dokładne. Dzięki tym postępom wielu kierowców polega teraz na samochodowych systemach takich jak nawigacja Android GPS, aby uniknąć zgubienia.

Jak działa GPS w samochodach?
Samochodowy system, jakim jest nawigacja Android GPS, można instalować fabrycznie w nowych samochodach lub kupować jako akcesoria dodatkowe. Łącząc wykorzystanie sygnałów z satelitów z interaktywnymi mapami pokładowymi, samochodowe systemy nawigacyjne GPS mogą kreślić trasy podróży do określonego miejsca docelowego na podstawie wielu zmiennych. Niektóre samochodowe systemy nawigacyjne GPS są połączone ze źródłami informacji o ruchu drogowym, co pozwala im automatycznie uwzględniać budowę i zatory podczas określania najlepszej trasy. Jeśli kierowca nie zdoła skręcić, samochodowe systemy nawigacyjne GPS mogą szybko naprawić błąd, aktualizując trasę. Dostarczając instrukcje głosowe lub wizualne, urządzenia te mogą również pomóc kierowcom znaleźć najbliższą stację benzynową lub ich ulubioną restaurację.


Bądź na bieżąco!
Zalecane są coroczne aktualizacje map pokładowych samochodowego systemu z nawigacją Android GPS. Ze względu na liczbę zmian na drogach, takich jak nowe zjazdy i dodatkowe ciekawe miejsca, takie jak banki / bankomaty, stacje benzynowe, restauracje i hotele, konieczne są aktualizacje w celu utrzymania optymalnej wydajności systemów nawigacji samochodowej GPS. Aktualizacje map są dostępne do zakupu od producentów samochodowych systemów nawigacji GPS.