Opublikowano

Zamów u nas pieluchy bambusowe!

Jeśli widzisz takie objawy na ciele swojego dziecka, zrozum, że używasz niewłaściwych produktów takich jak pieluchy bambusowe. Należy również pamiętać, że objawy te nasilają się w przypadku bezpośredniego kontaktu substancji chemicznych ze skórą. Dlatego skonsultuj się z pediatrą już od pierwszego zauważenia objawów na skórze dziecka. Leczenie kontaktowego zapalenia skóry różni się w zależności od wieku dziecka i ciężkości choroby. Oto podstawowe leczenie, które możesz wykonać w domu:
Delikatne oczyszczanie: Umyj dotknięty obszar łagodnym mydłem i czystą wodą tak szybko, jak to możliwe.
Wytrzyj wilgotną szmatką: Przetrzyj zanieczyszczony obszar czystą bawełnianą szmatką lub kulkami zamoczonymi w czystej wodzie, aby wytrzeć dziecko.
Jeśli stan skóry jest ciężki i przebiega z sączeniem, użyj zimnego kompresu, aby złagodzić swędzenie.
Od czasu do czasu stosuj maści przepisane przez pediatrę.
Całkowite złagodzenie swędzenia i zaczerwienienia może zająć od kilku dni do tygodni gdy odstawisz pieluchy bambusowe. Bądź konsekwentny w leczeniu i pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć.


Jak chronić skórę dziecka przed reakcjami skórnymi noszących pieluchy bambusowe?
Każda mama powinna zdać sobie sprawę, że skóra dziecka jest wrażliwa i ma cienką barierę ochronną. Dlatego ich skóra jest podatna na reakcje na nieodpowiednie dla nich chemikalia. Nawet mydła, balsamy i szampony dla dzieci mogą powodować alergie skórne na skórze dziecka, ponieważ jego skóra jest wyjątkowo wrażliwa i porowata.

Mamusie, musisz wybierać produkty do pielęgnacji dziecka i pieluchy z bambusa, które są odpowiednie dla skóry Twojego dziecka i są dla niego bezpieczne, a szczególnie Chusteczki dla Niemowlaka. Chusteczki do pielęgnacji skóry dla niemowląt powinny być czyste, naturalne i odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka.