Opublikowano

Szkolenia dla psychologów w Zielonej Górze

Terapia poznawczo-behawioralna (czyli tak zwana CBT) to podejście terapeutyczne, które pomaga rozpoznać negatywne lub nieprzydatne wzorce myślenia i zachowania. Wielu ekspertów uważa to za złoty standard Zaufane źródło psychoterapii. CBT ma na celu pomóc ci zidentyfikować i zbadać, w jaki sposób twoje emocje i myśli mogą wpływać na twoje działania – dlatego każdy terapeuta powinien przejść szkolenia dla psychologów.

Gdy zapiszesz się an szkolenia dla psychologów zauważysz te wzorce, które możesz zacząć uczyć się przekształcania swoich myśli w bardziej pozytywny i pomocny sposób. W przeciwieństwie do wielu innych metod terapii, CBT nie koncentruje się zbytnio na rozmowach o przeszłości.

Jakie są podstawowe koncepcje CBT?
Te koncepcje w dużej mierze opiera się na idei, że twoje myśli, emocje i działania są ze sobą powiązane. Innymi słowy, sposób, w jaki myślisz i czujesz o czymś, może wpływać na to, co robisz. Na przykład, jeśli jesteś w stresie w pracy, możesz postrzegać sytuacje inaczej i dokonywać wyborów, których normalnie byś nie dokonywał. Ale inną kluczową koncepcją CBT jest to, że te wzorce myślenia i zachowania można zmienić.

Niedokładne lub negatywne postrzeganie lub myśli przyczyniają się do stresu emocjonalnego i problemów ze zdrowiem psychicznym. Te myśli i wynikające z nich cierpienie czasami prowadzą do nieprzydatnych lub szkodliwych zachowań. Ostatecznie te myśli i wynikające z nich zachowania mogą stać się wzorem, który się powtarza. Nauczenie się, jak reagować i zmieniać te wzorce, może pomóc ci radzić sobie z pojawiającymi się problemami, co może pomóc zmniejszyć przyszłe problemy.

Czego nauczą Cię szkolenia dla psychologów?
CBT wymaga użycia wielu technik. Twój terapeuta będzie z Tobą współpracować, aby znaleźć te, które będą dla Ciebie najlepsze. Celem tych technik jest zastąpienie niepomocnych lub samowystarczalnych myśli bardziej zachęcającymi i realistycznymi.