Opublikowano

Przedszkole Mokotów – Wszystkie Skarby Mamy

Przy podejmowaniu decyzji między przedszkolem prywatnym a przedszkolem publicznym rodzice muszą rozważyć kilka podstawowych pytań. Nie chodzi tylko o zaufanie do placówki publicznej vs. prywatnej, aby wychowywać dziecko w sposób, który przygotuje je na przyszłość. Ważne jest, aby wiedzieć, czy warto płacić za prywatne przedszkole Mokotów na podstawie wszystkich korzyści, które twierdzą, że oferują. Nawet koszty komplikują się dzięki nowym przepisom podatkowym określonym przez Departament Edukacji na Warszawskim Mokotowie.

Zamiast patrzeć na surowe dane, rodzice powinni zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju szkoły szukają dla swojego dziecka. Jaki rodzaj środowiska najlepiej pasowałby dla twojego dziecka? Szkoła i przedszkole publiczne a szkoły i przedszkola prywatne:

1. Nauczyciele uczący w przedszkole Mokotów są bardziej wykształceni?
Odsetek nowych nauczycieli (mniej niż cztery lata doświadczenia w nauczaniu) jest wyższy w szkołach i przedszkolach prywatnych o 16 procent, w porównaniu ze szkołami publicznymi o 11 procent. Z powodu wyższych wynagrodzeń i lepszych pakietów świadczeń nauczyciele skłaniają się ku szkołom i przedszkolom publicznym. . Częstą skargą, którą słyszysz z przedszkola prywatnego, jest to, że czują się jak system dowodzenia dla szkół publicznych. Nauczyciele szkół i przedszkoli publicznych mają również wyższy odsetek tytułów magisterskich – 48 procent w porównaniu do 36 procent w szkołach prywatnych. Ponadto co roku więcej nauczycieli szkół i przedszkoli publicznych uczestniczy w jakiejś formie doskonalenia zawodowego niż nauczyciele szkół i przedszkoli prywatnych, takich jak przedszkole Mokotów.

2. Szkoła i przedszkole publiczne a szkoła i prywatne przedszkole Mokotów to zupełnie inne koszta. Szkoły publiczne są opłacane przez lokalne podatki i, z wyjątkiem niektórych niewielkich opłat, są bezpłatne. Szkoły prywatne kosztują średnio 10 740 złotych rocznie, ale mogą wynosić od 5 330 do 25 180 USD, zgodnie z raportem Narodowego Centrum Statystyki Edukacji na Mokotowie. Koszty różnią się w zależności od rodzaju uczęszczających dzieci w wieku szkolnym, przy czym szkoły katolickie oferują najlepszy koszt średnio 6 890 USD rocznie, a szkoły niesekciarskie kosztują około 21 510 złotych.