Opublikowano

Osuszanie budynków wykona firma Marcco

Osuszanie budynków jest najwyższym priorytetem dla każdej nieruchomości – ale różne typy nieruchomości często mają odrębne wymagania dotyczące drenażu, a mieszkańcy mogą napotkać różne problemy w zależności od projektu nieruchomości. W tym przewodniku drenażowym od firmy Marcco dowiesz się więcej o wyjątkowych warunkach, których można oczekiwać w nowej nieruchomości kompilacji, oraz o krokach, które należy podjąć, aby uniknąć niektórych najczęstszych problemów, które możesz napotkać …

Ponieważ popyt na dodatkowe domy pozostaje wysoki, nowe nieruchomości budowlane w Polsce pojawiają się w szybkim tempie. Przeprowadzka do nowej rezydencji cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i kupujących, ale jeśli chodzi o drenaż, nowe kompilacje mogą stanowić szereg szczególnych wyzwań, które należy wziąć pod uwagę i ostrożnie z nimi obchodzić.

Nie przetestowane systemy na osuszanie budynków:
Wiele problemów pojawiających się w związku z nowymi właściwościami konstrukcyjnymi wynika z faktu, że zostały one zbudowane od zera, bez wcześniejszych rezydentów, którzy przetestowali systemy drenażowe lub historię w przeszłości, aby ustalić, w jaki sposób nowe rury i hydraulika poradzą sobie z rzeczywistością codziennego użytku. Osuszanie budynków jest jedną z pierwszych rzeczy, które należy ukończyć w kompilacji, a większość późniejszych konstrukcji znajduje się na nim – jako taki błąd w systemie drenażowym może się ujawnić dopiero po ukończeniu budynku i wprowadzeniu się mieszkańców, co sprawia, że ​​problemy te trudno z góry naprawić.

Błędy w integracji rurociągów z istniejącą infrastrukturą:
Jednym z największych wyzwań związanych z tworzeniem działającego systemu odwadniającego i osuszającego budynki dla nowej nieruchomości jest zapewnienie, aby świeżo ułożone rury prawidłowo łączyły się z istniejącą infrastrukturą zdegradowaną. Błędy popełniane w procesie jakim jest osuszanie budynków mogą spowodować poważne szkody. Typowe błędy popełniane podczas procesu instalacji drenażowej obejmują wybór nieprawidłowych rozmiarów rur, niewłaściwych gradientów rur, błędnych połączeń krzyżowych i złego zasypywania. Problemy te mogą zwiększać ryzyko przypadkowego wypierania rur, powodując przypadkowe zatkanie, słaby drenaż, zalanie lub zanieczyszczoną wodę do otwartych cieków wodnych, dlatego tak ważne jest, aby proces instalacji był prawidłowy. Ponadto proces budowania nad istniejącym drenażem lub kanalizacją może powodować niezamierzone uszkodzenie rur, ponownie powodując problemy z dostępem, wycieki, blokady, uciążliwe zapachy, problemy zdrowotne i szkody dla środowiska. Jeśli poniżej lub w pobliżu planowanego projektu znajduje się istniejący odpływ, konieczne może być podjęcie kroków w celu ochrony rur lub całkowite usunięcie prac budowlanych.