Opublikowano

Kolczyki, broszki i łańcuszki bursztyn

Bursztyn na łańcuszki bursztyn jest potężnym uzdrowicielem i oczyszczaczem ciała, umysłu i ducha. Oczyszcza również środowisko. Bursztyn wyciąga choroby z organizmu, leczy i odnawia układ nerwowy oraz równoważy prawą i lewą część mózgu. Pochłania ból i negatywną energię, pomagając złagodzić stres. Bursztyn usuwa depresję, pobudza intelekt i promuje pewność siebie i twórcze wyrażanie siebie. Zachęca do podejmowania decyzji, spontaniczności i przynosi mądrość, równowagę i cierpliwość.

Bursztyn z którego robi się łańcuszki bursztyn otwiera ośrodek gardła, leczy wole i inne problemy z gardłem. Leczy również żołądek, śledzionę, nerki, pęcherz moczowy, wątrobę i woreczek żółciowy. Bursztyn wzmacnia błony śluzowe i łagodzi problemy ze stawami.

Opierając się wyłącznie na tym, jak powstaje, bursztyn jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych kamieni szlachetnych ze wszystkich.

Kamień jest używany nie tylko w biżuterii, ale także w wielu różnych przedmiotach dekoracyjnych i jest popularny od setek lat. Ponadto jest używany jako środek leczniczy w starożytnej medycynie ludowej, a nie tylko jako dekoracja w postaci łańcuszka z bursztynem.

Choć występuje na całym świecie, niektóre kamienie bursztynu na łańcuszki bursztyn są czasami uważane za dość rzadkie, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre inkluzje zawierają materiały pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.