Opublikowano

Jak zaplanować pogrzeb?

Organizujesz pogrzeb? Dowiedz się czy członkowie rodziny i przyjaciele mają jakieś specjalne życzenia! Czy chcą poczytać, zagrać jakiś utwór muzyczny lub nosić trumnę? W przypadku braku formalnych instrukcji decyzje podejmuje wykonawca wskazany w testamencie lub osoba, która organizuje i płaci za pogrzeb. Muszą również zdecydować, czy jakiekolwiek życzenia wyrażone przez zmarłą osobę są praktyczne, przystępne cenowo i akceptowane przez rodzinę i przyjaciół. Testament jest prawnie wiążący z wyjątkiem instrukcji dotyczących pogrzebu, więc nie należy postępować zgodnie z życzeniami wyrażonymi w testamencie, jeśli nie są one możliwe lub praktyczne.

Kto może pomóc? Możesz poprosić członków rodziny i przyjaciół o pomoc w organizacji pogrzebu. Niektórzy ludzie będą chcieli móc pomóc i być zaangażowani. Inni mogą nie czuć się komfortowo lub nie mogą w tym pomóc. Jeśli korzystasz z usług firmy pogrzebowej, może ona pomóc Ci w organizacji uroczystości takie jak pogrzeb.

Wybór zakładu pogrzebowego:
Jeśli korzystasz z usług firmy pogrzebowej, warto pomyśleć o tym, w czym chcesz, aby pomogli i co chcesz zrobić samodzielnie. Zobacz więcej na naszej stronie, wybierając firmę pogrzebową. Zapraszanie rodziny i przyjaciół Możesz zadzwonić, napisać lub wysłać e-mail do przyjaciół i członków rodziny o pogrzebie. Możesz również zamieścić ogłoszenie o śmierci w gazecie. Jeśli korzystasz z usług firmy pogrzebowej, mogą to zrobić za Ciebie. To dobry sposób na dotarcie do osób, które nie miały regularnego kontaktu z osobą, która zmarła. Możesz też utworzyć stronę w mediach społecznościowych w pamięci danej osoby i udostępnić ją znajomym.