Opublikowano

Izolacja natryskowa pianką PUR Poznań i referencje firm budowlanych

Jeśli nie możesz zainstalować zimnej izolacji strychu, ponieważ na przykład używasz strychu jako przestrzeni mieszkalnej, będziesz musiał rozważyć ciepłą izolację strychu, jaką jest izolacja natryskowa pianką PUR Poznań.

W przypadku ciepłego poddasza izolację montujemy bezpośrednio pod dachem w płaszczyźnie nachylenia dachu. Izolacja zmniejszy utratę ciepła, a poddasze nie będzie nadmiernie nagrzewane latem i zimne zimą.

To nie jest tak łatwe, jak układanie rolek izolacji, ale nadal można to zrobić jako zadanie dla majsterkowiczów, jeśli wolisz nie płacić instalatorowi.

Jedną ważną kwestią, o której należy pamiętać w przypadku ciepłego rozwiązania na poddaszu, jest potrzeba wentylacji bezpośrednio pod dachówkami aby izolacja natryskowa pianką PUR Poznań była skuteczna. Izolacja natryskowa pianką PUR Poznań zapobiega gromadzeniu się kondensatu lub przedostawaniu się wody przez lub wokół dachówek, co mogłoby spowodować gnicie konstrukcji dachu.

Rodzaje ocieplenia poddasza –
Materiały użyte do izolacji pod dachem w Poznaniu obejmują płatki izolacji z wełny mineralnej lub szklanej, utrzymywane na miejscu za pomocą listew drewnianych przymocowanych do i w poprzek krokwi. Alternatywnie można zamontować płyty styropianowe (które czasami są pokryte folią). Zazwyczaj trzeba je przyciąć na wymiar.