Opublikowano

Izolacja natryskowa Łódź – czy to najlepsze rozwiązanie?

Natryskowa pianka poliuretanowa (SPF) istnieje od dziesięcioleci jako stosunkowo tani i szybki w montażu typ izolacji. Izolacja natryskowa Łódź zwykle nakładana jest na dach i ściany poddasza, po spryskaniu rozszerza się i twardnieje. Izolacja natryskowa Łódź może być zainstalowana przez ekspertów posiadających specjalistyczny sprzęt. Istnieją dwa rodzaje: otwarte komórki (tańsze) lub zamknięte komórki (mniej przepuszczalne dla wody). Najwyraźniej chodzi o to, że izolacja natryskowa Łódź utrzymuje twój dom w rozsądnej temperaturze i zatrzymuje utratę ciepła, a tym samym obniża rachunki. SPF z zamkniętymi komórkami ma wartość U około 0,16 w / m2K, co nie jest złe.

W Polsce pianka natryskowa jest standardowo dołączana do nowych wersji. Zasoby mieszkaniowe w Łodzi są starsze, a absorpcja SPF jako modernizacji nie była ogromna, przed wybraniem tej formy izolacji należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Wady izolacji z pianki natryskowej:
Piana natryskowa jest często nieprawidłowo instalowana, pozostawiając luki lub otwory, co zmniejsza jej wydajność. Inną kwestią jest to, że SPF niekoniecznie jest oddychający, więc nieodpowiednia wentylacja może oznaczać, że wilgoć jest uwięziona i między izolacją a ścianami zewnętrznymi / dachem powstaje kondensacja, powodując wilgoć.

Zdrowie: To jest duże. Nikt nie jest pewien potencjalnych skutków zdrowotnych odgazowania ani tego, jak długo toksyny utrzymują się w powietrzu po rozpyleniu izolacji natryskowej przez firmę z Łodzi.
Środowisko: SPF jest produktem opartym na paliwach kopalnych, o wysokiej zawartości dwutlenku węgla w materiałach. Są one uwalniane podczas opryskiwania, przyczyniając się do globalnego ocieplenia. Niektóre firmy, które twierdzą, że są „przyjazne dla środowiska”, należy wziąć ze szczyptą soli!