Opublikowano

Czy znasz wszystkie zasady jakimi kieruje się tenis w Warszawie?

Zasady gry w tenis w Warszawie w grach pojedynczych i deblowych są nieco inne, chociaż dotyczą głównie kolejności serwowania i wielkości boiska. Zasady gry w grze podwójnej są tylko nieznacznie dostosowane, aby zrobić miejsce dla dodatkowego gracza po obu stronach kortu, ale w większości zasady gry w tenis w Warszawie w grze podwójnej są bardzo podobne do tych w grach pojedynczych.

Oto jak grać w tenis w Warszawie w grach pojedynczych i podwójnych. Kort do gry pojedynczej wykorzystuje najbardziej wewnętrzną linię boczną i ma w sumie 27 stóp szerokości i 78 stóp długości. Gracz, który wygrywa losowanie, wybiera, kto serwuje jako pierwszy. Ktokolwiek serwuje jako pierwszy, przez cały czas trwania pierwszej partii. Po grze następnym serwerem będzie gracz, który odebrał jako ostatni, służący na czas trwania drugiej gry. W każdym meczu o nieparzystym numerze gracze zmieniają strony boiska do tenisa w Warszawie. Jeśli osiągnięty zostanie wynik 6-6 i zastosowane zostaną zasady tie-breaka, rozgrywany jest tie-break w celu ustalenia, który gracz wygrywa set. W tie-breaku celem jest zdobycie 7 punktów jako pierwsze z przewagą co najmniej 2, co skutkuje wygraną seta. Gracz, który serwuje jako pierwszy, to ten, który normalnie służyłby po 6-6 lub 12 meczach.