Opublikowano

Czy magnezowe suplementy na boreliozę są skuteczne?

Magnez jest drugim co do wielkości pierwiastkiem w ludzkich komórkach i często jest składnikiem suplementów na boreliozę. Pomaga regulować aktywność ponad 300 enzymów w organizmie i bierze udział w wielu różnych funkcjach organizmu, w tym w metabolizmie żywności, syntezie kwasów tłuszczowych i białek; kontrola mięśni, impulsy elektryczne, wytwarzanie energii i eliminacja toksyn. Wiele osób z boreliozą ma niedobór magnezu z powodu metabolicznego wpływu drobnoustrojów na organizm więc suplementy na boreliozę zawierające ten składnik są niezbędne podczas leczenia.

Niektórzy lekarze neurolodzy uważają również, że mikroby wykorzystują magnez do przetrwania. Stres wyczerpuje również magnez, a w przewlekłej boreliozie borelioza wyraźnie obciąża organizm. twierdzi, że może wspierać zdrowie serca i układu krążenia, co z kolei zmniejsza nieregularne bicie serca, skrzepy krwi i stwardnienie tętnic. Magnes, w który bogate są suplementy na boreliozę, reguluje również ciśnienie krwi i może poprawiać funkcję nerwów poprzez regulację elektrolitów i utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Ponadto magnez jest silnym środkiem zmniejszającym stres. Ciało wykorzystuje magnez do wiązania odpowiednich ilości serotoniny, która jest substancją poprawiającą nastrój w mózgu, która powoduje uczucie dobrego samopoczucia.


Bardzo wielu lekarzy z boreliozą zaleca, aby ich pacjenci przyjmowali suplementy na boreliozę z magnezem. Jednak nie wszystkie suplementy są dostępne, łatwo przyswajalne i przyswajane przez organizm. Większość lekarzy poleca suplementy magnezu, które należą do form, które są najlepiej przyswajalne i wykorzystywane przez organizm. Zalecane dawki są różne, ale wielu praktyków zaleca przyjmowanie magnezu na tolerancję jelit, która może wzrosnąć nawet do 800–1 200 mg dziennie. Typowe objawy niedoboru magnezu obejmują przede wszystkim skurcze mięśni, drgania, ból mięśni, nieregularne bicie serca i lęk.