Opublikowano

Czy każda peruka jest dobrej jakości?

Kiedy konieczna jest peruka? Część włosa, którą możemy zobaczyć i dotknąć, nazywana jest łuską. Stan łuski jest kluczowym wskaźnikiem faktycznego stanu włosów. Włosy są zdrowe, jeśli łuska jest zdrowa.
Płaskie komórki tworzące naskórek nakładają się na siebie podobnie jak dachówki, zawsze skierowane w tym samym kierunku – otwartą stroną skierowaną w stronę czubka włosa. Czy zawsze potrzebna jest peruka?

Komórki tworzące łuskę (często określane jako łuski) leżą w tym samym kierunku, z otwartym końcem w kierunku końcówki włosa. Ta szczególna cecha łuski odpowiada za połysk naszych włosów i pozwala pojedynczym włosom przesuwać się jeden po drugim bez splątania i splątania.

Kiedy naskórek jest nienaruszony i zdrowy, nasze włosy wydają się miękkie, lśniące i elastyczne. Z drugiej strony, gdy naskórek jest uszkodzony lub zużyty, włosy mogą wydawać się matowe, wyczerpane, odwodnione i pozbawione elastyczności
Obróbka chemiczna, taka jak wybielanie i farbowanie jakie przechodzi peruka; nadmierne zużycie ciepła; a stosowanie silnych produktów może spowodować odrywanie się łusek naskórka, uszkadzając naskórek a także uszkadzać perukę.