Opublikowano

Bezpyłowe cięcie betonu

Do betonu można zastosować wiele technik w celu nadania estetycznego wykończenia. Betonu można użyć do nadania stylu każdemu wnętrzu lub na zewnątrz. Trudne wykończenia, kamienne powierzchnie i ciepłe męskie kolory mogą przywoływać elementy starszego świata, zmieniając zwykłe patio w toskańską scenę. Ściany, chodniki, podjazdy, tarasy, schody, kominki, kuchnie zewnętrzne i fontanny to tylko niektóre z funkcji, które można zaprojektować za pomocą betonu.

Poprzez zastosowanie subtelnych odcieni szarości w dużych obszarach geometrycznych można uzyskać interpretację nowoczesnego stylu za pomocą betonu. Beton stanowi centralny element niektórych z najbardziej zapierających dech w piersiach projektów budowlanych jednak czy wiesz jak wykonać bezpyłowe cięcie betonu?

Bezpyłowe cięcie betonu jest trudne, ale możliwe. Zasadniczo istnieje pięć elementów potrzebnych do stworzenia kompletnego systemu kontroli pyłu w punkcie początkowym do cięcia betonu piły, ostrza tnącego, kolektora pyłu (pysk piły), odkurzacza i węża obniżającego. Produkty do zbierania kurzu przechowują pełny spis wszystkich tych komponentów, a także akcesoriów, takich jak rolka ostrza, deskorolka i wózek rolkowy o dużej wytrzymałości, w magazynie w San Diego, gotowe do wysyłki tego samego dnia. Preferowaną metodą cięcia sztucznych fug i połączeń dylatacyjnych są piły tarczowe z napędem ślimakowym. Gdy ta piła jest zamontowana na rolce z ostrzami lub deskorolce i wyposażona w wylot pilarki, jest w stanie zebrać do 99% pyłu krzemionkowego, o ile jest on podłączony do standardowej próżni przemysłowej o mocy 2 KM. Bezpyłowe cięcie betonu i innych materiałów jest więc możliwe.

Ceglane ścieżki, zapiekane krawędzie i symetryczne linie to wszystkie rodzaje tradycyjnych teksturowanych wzorów, które można osiągnąć za pomocą cegieł i zapraw. Cegła jest popularnym medium stosowanym do budowy budynków i domów. Tradycyjne cegły produkuje się przy użyciu cegieł i zaprawy. Wskazanie zakładki jest techniką stosowaną przez przemysł kamieniarski do projektowania fasad z cegły. Dzięki połączeniu dwóch kontrastujących kolorów zapraw w spoinach zaprawowych element dekoracyjny w kompozycji architektonicznej ożywa. Wykonawcy betonu mogą ożywić powierzchnie za pomocą techniki zwanej dekoracyjnym cięciem i nacinaniem. Istnieje wiele narzędzi do wycinania wzorów w betonie w celu uzyskania dramatycznych efektów. Kontrahenci mogą korzystać z ręcznych pił lub specjalnych narzędzi do grawerowania, które zostały zaprojektowane specjalnie do wycinania betonu. W przypadku wielu zastosowań betonu ważne jest, aby każdy wykonawca był świadomy wielu niebezpieczeństw oraz tego jak wykonać bezpyłowe cięcia w betonie.