Opublikowano

Pompa ciepła Gdańsk, a inne urządzenia grzewcze

Jeśli regularnie korzystasz z pompy ciepła, powinieneś wymieniać filtr mniej więcej raz w miesiącu. Prawdopodobnie możesz ujść na sucho, wymieniając filtr tylko raz na trzy miesiące, jeśli uruchamiasz urządzenie tylko okresowo. Utrzymuj wentylatory i cewki w czystości i wolne od zanieczyszczeń, a pompa ciepła Gdańsk powinna być sprawdzona dwa razy w roku przez specjalistę: raz przed sezonem grzewczym i raz przed sezonem chłodniczym.

Typowe problemy z pompami ciepła to niski przepływ powietrza, nieszczelne lub głośne kanały, problemy z temperaturą, stosowanie niewłaściwej ilości czynnika chłodniczego, grzechotanie, piski i odgłosy zgrzytania. Jeśli możesz, spróbuj określić lokalizację problemu. Czy przepływ powietrza jest niski tylko z jednego rejestru, czy wszystkie rejestry mają niski przepływ powietrza? Czy uciążliwy hałas dochodzi z kanałów powietrznych lub z samej pompy ciepła? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zidentyfikować i ewentualnie naprawić problem z pompą ciepła Gdańsk przed wezwaniem profesjonalnej pomocy.

Po pierwsze, jeśli pompa ciepła Gdańsk nie działa, spróbuj zresetować jego silnik. Sprawdź układ zapłonowy pompy pod kątem problemów i upewnij się, że nie masz wyzwolonego wyłącznika lub przepalonego bezpiecznika. Sprawdź termostat, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Wymień filtr, jeśli jest brudny i upewnij się, że nie ma blokad przepływu powietrza.