Opublikowano

Ośrodek Szkolenia Kierowców Legionowo zaprasza na kursy!

W Legionowie gdzie działa Ośrodek Szkolenia Kierowców Legionowo minimalny wiek wymagany do uzyskania pełnego prawa jazdy na motocykl kategorii A, B2, B lub C to 16 lat. Tymczasem wiek do uzyskania prawa jazdy na samochód klasy D lub DA wynosi 17 lat i więcej. Musisz także mieć ukończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy CDL, jeśli chcesz ubiegać się o prawo jazdy kategorii od E do I. Warunkiem uzyskania prawa jazdy jest posiadanie dobrej kondycji fizycznej, brak daltonizmu i dobry wzrok (widzi na odległość do 23 metrów).

Kandydaci niepełnosprawni Ośrodka Szkolenia Kierowców Legionowo muszą przejść badania lekarskie i potwierdzenie uprawnień do prowadzenia samochodu lub jazdy na rowerze wydane w dowolnej przychodni rządowej lub szpitalu oraz zgodę dowolnego najbliższego oddziału JPJ. W przypadku osób niebędących Malezyjczykami lub ubiegających się o pobyt stały kandydaci muszą posiadać ważny paszport i przepustkę/wizę turystyczną na okres co najmniej 1 miesiąca, aby kwalifikować się do otrzymania prawa jazdy.

Rodzaje praw jazdy jakie oferuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Legionowo:

Prawa jazdy jakie oferuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Legionowo dzielą się na kilka kategorii w następujący sposób:

Naukowe prawo jazdy (LDL): Znane również jako prawo jazdy L, pozwala na naukę jazdy zgodnie z określonymi klasami, takimi jak B, B2, D i E, pod okiem doświadczonego trenera z instytutu nauki jazdy. Prawo jazdy L należy odnawiać co 3 do 6 miesięcy, jeśli nie zdałeś/nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy JPJ. Okres ważności licencji L wynosi 2 lata.