Opublikowano

Ładunek, fracht lotniczy z Chin – ile może kosztować?

W porównaniu z ładunkiem morskim fracht lotniczy z Chin przenosi za jednym razem znacznie mniejszy ładunek. Dodatkowo odprawa bezpieczeństwa dla ładunku lotniczego jest znacznie szybsza niż jakikolwiek inny środek transportu, co oznacza, że ​​towary znacznie szybciej przemieszczają się przez odprawę celną. Wszystkie te czynniki oznaczają, że logistyka frachtu lotniczego z Chin może być łatwo zarządzana i może uwolnić Cię od zmartwień związanych ze składowaniem. Pomimo wielu korzyści, fracht lotniczy z Chin ma swój własny zestaw niedociągnięć.

Samoloty pozostają jednym z najbardziej ryzykownych środków transportu ze względu na samą prędkość, z jaką się poruszają. Dlatego przewożenie towarów samolotem jest o wiele bardziej ryzykowne niż przewożenie ich statkiem lub pociągiem, ponieważ towary nadal mogą przetrwać wypadek drogowy, ale jest mało prawdopodobne, aby przetrwały katastrofę lotniczą. Wysokie koszty operacyjne:

Samoloty to drogie maszyny więc i fracht lotniczy z Chin nie będzie tani. Firmy świadczące usługi frachtu lotniczego są zobowiązane do kalkulacji pieniędzy, które inwestują w zakup i utrzymanie swojej floty samolotów. W związku z tym ładunek lotniczy jest znacznie droższy w porównaniu z innymi rodzajami transportu.

W porównaniu do statków, samoloty mogą przewozić tylko ograniczoną ilość towarów. Dlatego też, jeśli Twoja przesyłka zawiera produkt nieporęczny i ciężki, wysłanie go drogą lotniczą może nie być dla Ciebie najlepszą opcją. W zależności od pogody: samoloty nie mogą działać w niesprzyjających warunkach pogodowych, takich jak burze, cyklony, burze piaskowe, mgła itp. Może to często powodować opóźnienia w dotarciu przesyłki do miejsca przeznaczenia i zakłócać łańcuch dostaw z i do Chin.