Opublikowano

Jakie modele kolczyków posiada sklep biżuteria srebrna bursztyn?

Bursztyn bałtycki jaki oferuje w sprzedaży sklep biżuteria srebrna bursztyn jest generalnie droższy niż bursztyn dominikański. Kawałki zawierające inkluzje owadów lub roślin osiągają wyższą cenę niż kawałki czyste bez takich inkluzji. Na przykład bursztynowe kaboszony bez inkluzji owadów kosztują tylko kilka dolarów za sztukę, podczas gdy kawałki z dobrze widocznymi lub kompletnymi okazami owadów lub roślin mogą sprzedawać się za tysiące dolarów. Chociaż konsumenci odwiedzający sklep biżuteria srebrna bursztyn są najbardziej zaznajomieni z żółtym i złotym bursztynem, klejnot może być biały, żółty i pomarańczowy do czerwonobrązowego.

Bursztyn czerwonawy oferowany przez sklepy z biżuterią srebrną z bursztynem jest cenniejszy od bursztynu złotego, który jest cenniejszy od bursztynu żółtego. Rzadko silna fluorescencja może nadać bursztynowi niebieskawy lub zielonkawy wygląd, który, gdy jest atrakcyjny, może być bardzo cenny. Utlenianie może z czasem spowodować zmianę koloru materiału. Cięcie i polerowanie bursztynu do biżuterii sprawia, że ​​jest on bardziej podatny na utlenianie poprzez usunięcie lub pocienienie twardszej powierzchni zewnętrznej. Drobny, półprzezroczysty żółty lub pomarańczowy bursztyn może stopniowo ciemnieć do czerwonawo brązowego, a ostatecznie do czerni.

Bursztyn jest powszechnie polerowany w dowolny kształt, który jest zgodny z pierwotnym kształtem surowca. Można go następnie włożyć w biżuterię lub przewiercić do naciągania. Style cięcia bursztynu obejmują koraliki, kaboszony i swobodnie polerowane kawałki. Bursztyn może być fasetowany, ale to rzadkość – sklep biżuteria srebrna bursztyn zwykle sprzedaje gładkie modele.