Opublikowano

Jak odpowiednio trzymać w ręku pióra Waterman?

Mówienie o uchwytach piór Waterman może wydawać się dziwne, ponieważ wszyscy zręcznie piszemy SMS-y i wypełniamy formularze pacjentów i podania o pracę online. Ale wciąż jest wiele ustawień – wśród nich szkoła – gdzie wiedza o tym, jak trzymać i używać ołówka, może poprawić czytelność pisania i zdrowie dłoni. Idealny uchwyt na pióra Waterman pozwala zachować stabilność i elastyczność w tym samym czasie. Zewnętrzna część dłoni działa jako podstawa do utrzymania ruchu, a kciuk i palce koordynują się, aby wykonywać płynne, precyzyjne ruchy. Ta równowaga może okazać się trudna dla małych dzieci lub osób z pewnymi chorobami.

Twoja ręka jest niezwykle złożona. Zawiera 34 mięśnie i 27 kości, a także liczne nerwy, ścięgna, więzadła i obfite ukrwienie – wszystko to działa razem za każdym razem, gdy dryblujesz piłkę do koszykówki lub nawleczesz igłę. Podczas pisania lub rysowania mięśnie palców, dłoni, nadgarstków i ramion kurczą się i rozciągają, aby przesunąć ołówek po powierzchni do pisania. Dwie formy sensorycznej informacji zwrotnej

Zaufane źródło kontroluje twoje pisanie lub rysowanie przy użyciu pióra Waterman: Twoja wizja. Pozwala zobaczyć, co kładziesz na powierzchni do pisania. Propriocepcja. To zdolność twojego umysłu do wyczuwania umiejscowienia części ciała. Propriocepcja pomaga również poczuć, jak mocno chwytasz ołówek, oraz pomaga przewidywać i kierować ołówek w kierunku, w którym chcesz go przesunąć. Ta informacja zwrotna z chwili na chwilę umożliwia zawiły zestaw ruchów.

Większość ludzi podczas pisania używa jednego z czterech typowych uchwytów pióra Waterman: Dynamiczny statyw – Ten uścisk jest tym, który wielu nauczycieli aktywnie promuje. W dynamicznym statywie kciuk i palec wskazujący działają jak szczypce, chwytając beczkę ołówka blisko jego końca. Trzeci palec działa jak podparcie, podpierając palec wskazujący podczas ruchu. Czwarty i piąty palec działają jako podstawa stabilizująca na powierzchni do pisania piórem Waterman.