Opublikowano

Jak może pomóc adwokat kościelny?

Jakie mogą być powody unieważnienia małżeństwa?
Głównym powodem unieważnienia przez adwokata kościelnego jest to, że sakrament małżeństwa był nieważny. Innymi słowy, jeśli jedno lub oboje małżonkowie nie zamierzali wejść w trwały, wierny i owocny (jeśli Bóg tego chce) związek, to brak ten powoduje, że małżeństwo jest nieważne. Chociaż para bierze ślub w kościele katolickim przez księdza lub diakona i ma wszelkie intencje wejścia w ważny sakrament, inne czynniki i tak mogą znacznie utrudnić ważność, nawet nieświadomie i nieumyślnie. Kto jest winny, jeśli ktoś, nie jest problemem. Chodzi o to, czy rzekome ważne małżeństwo jest faktycznie nieważne z jakiegoś poważnego powodu. Jeśli w czasie ślubu istniała poważna przeszkoda, to sakrament małżeństwa jest nieważny, a mężczyzna i kobieta mogą po raz pierwszy poślubić kogoś innego ważnie.

Oprócz panny młodej lub pana młodego, którzy celowo nie chcą wchodzić w trwały, wierny i owocny związek, inną przeszkodą byłoby, gdyby którakolwiek osoba nie była w stanie podjąć obowiązków i obowiązków związanych z małżeństwem chrześcijańskim z powodu poważnego uzależnienia od narkotyków lub alkoholu lub poważnego uzależnienia zaburzenie psychiczne, które było obecne, ale nieznane nikomu w czasie ślubu. Niektóre inne powody unieważnienia małżeństwa, które podaje adwokat kościelny, to niezdolność umysłowa, bigamia, kazirodztwo, siła lub poważny strach oraz odmowa lub niemożność skonsumowania małżeństwa.

Czy możesz ożenić się ponownie?
Adwokat kościelny tłumaczy, że jeśli dana osoba była w ważnym związku małżeńskim, a następnie rozwiodła się, ale nigdy nie uzyskała unieważnienia, wówczas nadal pozostaje w związku małżeńskim w oczach Kościoła. Nie może on ponownie poślubić ponownie w Kościele katolickim. Ponowne małżeństwo nie jest wykluczone dla katolików: Podobnie jak sakramenty chrztu, bierzmowania i święceń sakrament małżeństwa może się odbyć tylko raz, chyba że umrze jedno z małżonków. Ze względu na dożywotnie zaangażowanie wymagane w Najświętszym Sakramencie katolicy mogą poślubić tylko kogoś, kto jest wdową lub który wcześniej nie był żonaty. Jeśli dana osoba była wcześniej w związku małżeńskim, a małżonek żyje, należy wykazać, że małżeństwo było nieważne, aby poprzedni związek mógł zostać unieważniony poprzez unieważnienie. Jeśli tak się stanie, obie strony mogą poślubić kogoś innego – tym razem Kościół i adwokat kościelny mają nadzieję, że ten związek będzie trwały i szczęśliwy.