Opublikowano

Studiuj rachunkowość, a biura rachunkowe Cię zatrudnią!

Czy rachunkowość to dobry wybór kariery? Jeśli dopiero zaczynasz, być może zastanawiasz się, co powinieneś wziąć pod uwagę, zanim przejdziesz do rachunkowości. Jeśli już pracujesz w branży, możesz ponownie rozważyć pytanie: czy rachunkowość i praca w biurze rachunkowym to dobry wybór kariery? Dlaczego warto studiować rachunkowość i iść do pracy do biura rachunkowego?
Oto tylko kilka zalet wykonywania zawodu: Księgowość jest częścią każdej firmy, organizacji non-profit lub organizacji rządowej. Jest to wysoko ceniony zawód, który zapewnia bezpieczeństwo pracy, możliwości awansu i niską stopę bezrobocia. W miejscu jakim są biura rachunkowe możesz pracować jako audytor, księgowy, księgowy, analityk finansowy, kontroler, kierownik księgowości – nazywasz to. Prawie połowa z 2600 specjalistów w dziedzinie finansów i księgowości, którzy wzięli udział w ankiecie, stwierdziła, że ​​zajmowała się tą dziedziną, ponieważ podobał im się charakter pracy i obowiązków w biurze rachunkowym. Być może wiedzieli, że rozwiązywanie problemów zapewni im satysfakcję z pracy lub że naprawdę chętnie przedstawią strategiczne rekomendacje biznesowe. A może wiedzieli, że będą prosperować na różnorodnych możliwościach związanych z różnymi branżami i środowiskami pracy, które zapewnia kariera księgowa. Niektórzy księgowi mówią o tym, jak lubią pracę, która ma znaczenie i nigdy ich nie nudzą. Posiadają wiedzę specjalistyczną, która daje im odpowiedzialność za operacje, planowanie i decyzje. A jeśli zamierzają spędzić ponad osiem godzin dziennie w pracy, powinno to być coś, w czym są dobrzy i lubią.

Po co prowadzić księgowość w miejscu jakim są biura rachunkowe?
Nie ma argumentów na temat potencjału wzrostu i kariery karierowej. Dla 21 procent respondentów badania pozytywne perspektywy zatrudnienia i stabilność kariery finansowej i księgowej doprowadziły do ​​ich wyboru. Częścią perspektywy zatrudnienia jest potencjał wzrostu i zdolność do awansu w tym zawodzie. Awans zawodowy będzie prawdopodobnie wymagać kontynuowania edukacji w zakresie rachunkowości lub zdobycia certyfikatów księgowych, które otwierają drzwi do możliwości. Główny Urząd Statystyczny pokazuje, że zatrudnienie księgowych wzrośnie o 10 procent do 2028 roku, szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Obecnie stopa bezrobocia księgowych jest na rekordowo niskim poziomie, a stopa bezrobocia kształtuje się znacznie poniżej średniej krajowej dla innych wyspecjalizowanych ról, takich jak audytorzy, kierownicy finansowi, urzędnicy ds. fakturowania, analitycy finansowi i księgowi.