Opublikowano

Skup samochodów Gdynia w woj. pomorskim

Czy powinienem dokonać naprawy drogiego samochodu, kupić nowy samochód czy oddać swój stary na skup samochodów Gdynia? Obecnie mam Golfa, według statystyk jest warty 4300 złotych. Zaczął wyciekać olej, a mechanik spojrzał na mnie. Mechanik poinformował mnie, że z powodu lokalizacji wycieku będą musieli zdjąć zębatkę wspomagania kierownicy, aby go naprawić. Koszt tego wyniósłby około 1700 złotych. Rozumiem, że to, co wydałbym na naprawę wycieku oleju, to ponad połowa wartości samochodu, ale wydaje mi się, że nie mogę znaleźć powodu, aby wydać około 17 000 złotych na samochód używany, nie mogę teraz pozwolić sobie na zapłatę samochodu, zamiast wydawać 1700 złotych. Miałem problem z wyciekiem oleju około 5 lat temu i musiałem dostać nową miskę olejową. Jeśli teraz wydam 1 700 złotych na rozwiązanie problemu wycieku oleju, mogę kupić trochę więcej czasu (mam nadzieję, że jeszcze 2 lata, jeśli nie więcej), dopóki nie będę mógł pozwolić sobie na samochód używany.
Co byś zrobił w tej sytuacji? Proszę doradź.
Ja będę pierwszym, który przyzna, że ​​kocham samochody, ale w ciągu ostatnich kilku lat moje zdanie na ich temat znacznie się zmieniło. 10 lat temu wykorzystałbym taką sytuację, aby uzasadnić wyjście i zakup nowego samochodu. Szybko do przodu, a moja perspektywa jest zupełnie inna. Podstawowym zadaniem samochodu jest bezpieczne i niezawodne przejście z punktu A do punktu B. Reszta to tylko szczegóły i osobiste preferencje. Biorąc to pod uwagę, musisz podjąć decyzję. Może to być niepokojące, gdy zobaczysz, że naprawa będzie kosztować prawie tyle, ile jest wart Twój samochód. Istnieją jednak inne rzeczy do rozważenia.
Jaki jest ogólny stan twojego samochodu i czy nadaje się już tylko na skup samochodów Gdynia?
Innymi słowy, czy przewidujesz, że wkrótce będą potrzebne inne poważne naprawy? Czy ta konkretna naprawa wydłuży oczekiwaną żywotność mojego samochodu, aby była tego warta (co w twoim przypadku wygląda na to)? Czy możesz zrobić naprawę taniej gdzie indziej? Przed podjęciem decyzji powinieneś zadać sobie wszystkie te pytania. Na podstawie udostępnionych informacji absolutnie naprawię samochód i będę jeździł nim, dopóki nie pojawi się inny powód, aby rozważyć aktualizację. Ale czekaj, jest więcej! Zakładając, że wykonasz naprawę i będziesz w stanie kontynuować jazdę samochodem przez miasto Gdynia przez wiele lat, nadal nieuchronnie będziesz musiał go wymienić. Ta naprawa daje ci czas na przygotowanie się na tę okazję. Wiem, że powiedziałeś, że nie możesz teraz pozwolić sobie na nową opłatę za samochód, i to jest w porządku. Zachęcam cię raczej do zrobienia tego wcześniej niż później, aby zacząć odkładać co miesiąc pieniądze na swoją nową jazdę, niż później stracić wiele pieniędzy oddając swoje auto na skup samochodów Gdynia.
Gdybyś musiał sfinansować całość, możesz spodziewać się, że będziesz płacić około 300 złotych miesięcznie przez 5 lat, zakładając, że masz przyzwoity kredyt. Jeśli możesz uzyskać kolejne 2 lata pracy od swojego Golfa, oszczędzając średnio 150 złotych miesięcznie przez te 24 miesiące, otrzymasz zaliczkę w wysokości 3600 złotych (plus cokolwiek, co możesz uzyskać za samochód). Oznacza to, że sfinansujesz około 13 400 złotych, obniżając miesięczną płatność do około 240 złotych miesięcznie. Co więcej, w budżecie masz już co najmniej 150 złotych miesięcznie, ponieważ przygotowywałeś się na ten dzień, oszczędzając co miesiąc.