Opublikowano

Ocieplanie dachu mazowieckie – na co wpływa?

Planujesz ocieplanie dachu mazowieckie? Izolacja koców idealnie nadaje się na strychy bez podłóg, a rolki izolacyjne można układać między legarami. Szukaj rolek o dokładnej długości, aby pokryć przestrzeń i staraj się unikać cięcia materiału. Podczas układania rolek sąsiadujących ze sobą, należy je ściśle połączyć. Odstęp nawet cala może obniżyć wartość R o 25%.

Jeśli na dachu jest okablowanie, wsuń izolację pod przewody, nie zakłócając żadnych połączeń. Upewnij się, że izolacja jest dobrze dopasowana wokół krzyżulców i że możesz wyciąć materiał, aby uzyskać ciasne dopasowanie. Jeśli instalujesz izolację dwuwarstwową, aby ocieplanie dachu mazowieckie było jeszcze mocniejsze, drugą warstwę należy ułożyć prostopadle do warstwy pod spodem. W przypadku strychów z podłogami można zastosować izolację z wypełnieniem luźnym do izolacji obszaru pod podłogą. Nad podłogą można dodać dodatkową izolację luźnego wypełnienia lub izolacji kocowej.

Jak wykonać ocieplanie dachu mazowieckie samodzielnie? Spróbuj uzyskać długość rolki, która będzie pasować do szerokości legara. Izolacja dachu jest zwykle dostępna w standardowych szerokościach legarów. Jeśli umieszczenie legara jest nieregularne, musisz przyciąć rolkę do odpowiedniego rozmiaru. Umieść izolację kocową na suficie i upewnij się, że papierowa bariera dla pary jest skierowana w stronę poddasza. Jeśli izolacja ma boczne klapki z papieru, zszyj te klapy do krawędzi kołków. Ocieplania dachowe znacznie w pływają na rachunki za enegrię.